FMA recenzia

20. července 2010 v 14:00 | RomiQ* |  FMA Recenzia

" Ľudia nemôžu získať nič bez toho, aby niečo obetovali. Musíte priniesť niečo rovnakej hodnoty, aby ste niečo získali. To je Zákon o rovnej výmene v alchýmii... Keď sme boli malí, verili sme, že to bola tá Pravda sveta..."
Počet dielov:
 Prvá séria - 51 častí (nejde podľa mangy)
 Druhá séria - 63 častí (ide podľa mangy)


Dva bráškové, Edward a Alphonse Elricovi ztratili matku a, i když jim bylo jenom deset let, pokusili se vrátit ji zpátky "domů". Ale v alchymii platí jedno důležité pravidlo: Když chceš něco získat, musíš za to něco obětovat. Al při tomhle "kouzle" ztratil tělo. Ed přišel o nohu a ruku (má je z oceli - proto se mu říká Ocelový alchymista), když bojoval za to, aby svého o rok mladšího brášku neztratil úplně. Jeho duši připoutal k prázdnému brnění a tak alespoň získali naději. Už pochopili, proč je to zakázané. Pochopili spoustu věcí.
Teď je o pět let později a bratři Elricovi putují světem jenom pro jedno: Vrátit si zpátky svoje těla. Protože jejich matka neobživla ...
Ed se přidá do jedné armádní skupiny - Národních alchymistů. Někteří jsou hodní, někteří jsou zlí, ale všichni jsou to poskokové státu. Ale jiná cesta ke splnění Edova a Alova snu není: Chtějí totiž najít bájný kámen mudrců. Protože jenom s jeho pomocí, můžou těla získat zpět.
-----

Túto recenziu som skopírovala z môjho minulého blogu a nemám tam zdroj takže neviem kto je autor :D Ale keby náhodou toto videl nech sa ohlási :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama